קניית מכונת כביסה

קניית מכונת כביסה

קניית מכונת כביסה, מכונת כביסה נחשבת היום לאחד ממכשירי החשמל ההכרחיים בכל בית, ובייחוד בבתים עם ילדים. למכונת הכביסה ישנו תפקיד חיוני בשגרת החיים של כל אחד מאיתנו והיא איננה פחות חשובה מתנור האפייה או אפילו המקרר. תפקידה של מכונת הכביסה, כפי שכולנו יודעים, הוא לכבס את הבגדים המלוכלכים ולדאוג לכך שבארון הבגדים ימתינו לנו מדי יום בגדים נקיים וריחניים. מסיבות אלה, בעת קניית מכונת כביסה חשוב ביותר לבחור את תכונותיה ביחס ישיר לצרכים האישיים; מספר הנפשות בבית, סוג הבגדים, חיסכון במים ובחשמל והמיקום בבית הם כמה מהשיקולים העיקריים בעת בחירת המכונה המתאימה.

מרבית מכונות הכביסה בנויות לפי עיקרון דומה; כל מכונה מכילה תוף שלרוב עשוי מנירוסטה. בזמן ההפעלה מסתובב התוף במהירות רבה על ציר אופקי או אנכי, מערבל את הבגדים בעזרת מים וחומרי ניקוי ולבסוף סוחט אותם. את מכונות הכביסה נהוג לחלק לשני סוגים עיקריים, ביחס למיקומו של פתח הכנסת הבגדים. ישנן מכונות כביסה עם פתח עליון ומכונות כביסה עם פתח בחזית. לכל אחד מסוגי המכונות ישנם יתרונות וחסרונות, וחשוב לבחור בסוג המתאים בהתאם לצרכים האישיים.

קניית מכונת כביסה – מכונות כביסה – קיבולת

קיבולת המכונה נקבעת הן ביחס למשקל הכביסה והן ביחס לנפח התוף, כאשר ישנן מכונות כביסה עם משקל זהה אך נפח תוף שונה. לרוב נהוג לבחור את קיבולת המכונה בהתאם למספר הנפשות בבית, כאשר מכונה עם קיבולת של 5 קילוגרם מתאימה למשפחה עם שלוש עד ארבע נפשות. למשפחה ממוצעת מומלץ לבחור במכונת כביסה עם קיבולת של 6 קילוגרם לפחות; קיבולת זו מאפשרת לכבס בצורה נוחה וללא דחיסה הגורמת לפגיעה הן באיכות הניקיון והן ביעילות המכונה לאורך זמן. קניית מכונת כביסהמכונות כביסה עם פתח עליון הן לרוב בעלות קיבולת של עד 5 קילוגרם ומתאימות בעיקר לזוגות צעירים או למשפחות קטנות. מכונות כביסה עם פתח בחזית הן בעלות קיבולת הנעה בין 5 קילוגרם ל-10 קילוגרם, ומתאימות למשפחות גדולות המשתמשות במכונה בתדירות גבוהה. שיקולים חשובים נוספים בעת בחירת הקיבולת המתאימה הם: התדירות בה נוהגים לעשות כביסה וסוגי פרטי הכביסה. בהקשר זה, מכונת כביסה עם קיבולת גדולה תתאים למשפחות בהן נוהגים להפעיל את מכונת הכביסה פעמים רבות. שכן, כך ניתן לכבס כמות גדולה יותר של פריטים שונים בתדירות נמוכה יותר, ולאורך זמן גם לחסוך במים ובחשמל. כמו כן, מכונת כביסה עם קיבולת גדולה או עם תוף בעל נפח גדול תתאים מאוד לאנשים הנוהגים לכבס פריטי כביסה גדולים כדוגמת: מגבות, מצעים או שמיכות. גם סוג הבגדים משפיע על שיקול הקיבולת, שכן מכנסי ג'ינס הם, לדוגמה, כבדים יותר מחולצות כותנה או טריקו.

קבלו הצעת מחיר משתלמת על מכונת כביסה – מלאו פרטים

[pojo-form id="4134"]

קניית מכונת כביסה – מכונות כביסה – נוחות השימוש

שיקול חשוב נוסף בעת בחירת מכונת כביסה הוא, נוחות השימוש. נוחות השימוש נבדקת לרוב ביחס לסוג המכונה. מכונות עם פתח עליון הן, מבחינת המבנה, צרות יותר ומתאימות למיקום גם באזורים יחסית צפופים. במכונות כביסה אלה אין גם צורך להתכופף בעת הכנסת הכביסה. עם זאת, מכונות כביסה עם פתח עליון אינן יכולות לשמש כמדף או כמשטח פעילות ולא ניתן להניח עליהן את מייבש הכביסה. במידה והחלטתם לרכוש גם מייבש כביסה, חשוב לבחור את סוג המכונה גם ביחס לפתח הכניסה של המייבש. לעומת המכונות עם פתח עליון, מכונות הכביסה עם פתח בחזית הן רחבות יותר ולכן גם תופסות יותר מקום בחלל. בנוסף לכך, במכונות אלה חשוב להתייחס גם לכיוון ולמרווח שיש להשאיר לצורך פתיחה נוחה של הדלת. יתרונן של מכונות אלה מבחינת נוחות השימוש הוא, בכך שניתן להניח עליהן את מייבש הכביסה או להשתמש בהן כמדף וכמשטח עליון.

קניית מכונת כביסה – מכונות כביסה – עוצמת הרעש

לשאלת עוצמת הרעש ישנה חשיבות בעיקר כאשר מתכננים להציב את מכונת הכביסה במקום הקרוב למרכז הפעילות בבית, כדוגמת: חדרי השינה, הסלון או אפילו המטבח. במקרים אלה, מומלץ לבחור במכונת כביסה שקטה מהרגיל. עוצמת הרעש של מכונות הכביסה נמדדת ביחידות דציבל (DB), ביחס לשתי פעולות – בזמן כביסה רגילה ובזמן הסחיטה, בו עוצמת הרעש היא המרבית ביותר. מרבית יצרני המכונות אינם מציינים את מידת הרעש של המכונות, אך מכונת כביסה בעלת עוצמת רעש של עד 70 דציבל בזמן הסחיטה נחשבת למכונה שקטה. היום ניתן גם להשיג מכונות מיוחדות עם בידוד אקוסטי ובולמי זעזועים טלסקופיים, שהן שקטות הרבה יותר.

קניית מכונת כביסה – מכונות כביסה – תוכניות

התוכניות של מכונות הכביסה הן, למעשה, תהליך כביסה שלם וקבוע מראש הכולל בתוכו כמה אלמנטים – משך הכביסה, גובה הטמפרטורה ופעולות של השריה, הרתחה וסחיטה. במרבית המכונות ישנן כ-15 תכניות המותאמות לרוב צורכי הכביסה הקיימים, כאשר ישנן גם מכונות כביסה משוכללות ויקרות יותר הכוללת 20 תכניות כביסה או אפילו יותר. לרוב ניתן בהחלט להסתפק במכונת כביסה עם עד כ-15 תכניות ואין צורך בדגם יקר עם תכניות מרובות. כמו כן, בחלק מהדגמים ניתן להתאים את התכניות לצרכים מיוחדים באמצעות שינוי משך הכביסה, הטמפרטורה או אחת משלושת הפעולות של המכונה. חמש התכניות הקיימות בכל מכונות הכביסה הן:

 • כביסה ארוכה – תכנית זו מיועדת לכיבוס בגדים מלוכלכים מאוד, נמשכת זמן רב, כוללת כמה שטיפות רגילות ושטיפה נוספת ב-90 מעלות.
 • כביסה רגילה – תכנית זו מיועדת לכיבוס בגדים ברמת לכלוך ממוצעת והיא זהה לתכנית ארוכה אך נמשכת זמן קצר יותר.
 • כביסה מהירה – תכנית זו מיועדות לכיבוס בגדים שכמעט אינם מלוכלכים וזקוקים לרענון או לניקוי קל בלבד. תכנית זו איננה כוללת הרתחה או השרייה.
 • כביסה עדינה – תכנית כביסה זו מיועדת לכיבוס בגדים עדינים מאוד ומונעת בלאי מהיר.
 • כביסה ללא קמטים – תכנית זו מיועדת לכיבוס בגדים בעלי נטייה לקמטים ואיננה כוללת סחיטה. לאחר הפעלת תכנית לכיבוס ללא קמטים, יש לתלות את הבגדים לייבוש כשהם עדיין ספוגים במים ולהפעיל את משאבת המים במכונה כדי לנקז את המים שהצטברו בתוף.

מכונות כביסה – תכונות נוספות

 • מהירות סחיטה – ככל שמהירות הסחיטה והסיבוב היא גבוהה יותר, כך גם הסחיטה מהירה ויעילה יותר. מהירות הסחיטה נעה בין 300 סיבובים לדקה ל-1,500 סיבובים לדקה, כאשר מומלץ לבחור במכונה עם דרגות מהירות של לפחות 800 סיבובים לדקה. לתכונה זו ישנה משמעות בעיקר כאשר הכביסה מועברת למייבש. שכן, לאחר סחיטה מהירה משך הייבוש הוא קצר יותר וניתן לחסוך בחשמל. עם זאת, סחיטה מהירה מדיי עלולה לגרום נזק לבגדים עדינים. מסיבה זו, מומלץ מאוד לבחור מכונת כביסה עם כמה דרגות מהירות, החל במהירות נמוכה לבגדים עדינים וכלה במהירות גבוהה לכביסה המועברת למייבש. כמו כן, חשוב לזכור, כי מהירות הסחיטה משפיעה גם על בלאי המכונה.
 • איכות הניקיון – על תווית האנרגיה המוצמדת למכונת הכביסה מופיע גם דירוג של איכות הניקוי באותיות הלועזיות A עד G, כאשר האות A מציינת את דירוג האיכות הגבוה ביותר.
 • חיסכון באנרגיה – מכונת הכביסה ידועה כ"זללנית" אנרגיה לא קטנה, כאשר גוף החימום של המכונה, המחמם את המים, צורך בערך 90 אחוזים מהחשמל אותו צורכת המכונה. בתווית האנרגיה המוצמדת למכונה מופיע דירוג צריכת החשמל באותיות הלועזיותA עד G, כאשר האות A מציינת את הדרוג החסכני ביותר.
 • חיסכון במים – מכונת הכביסה ידועה גם כ"בזבזנית" מים. צריכת המים של המכונה נמדדת ביחס לכמות ליטרים הדרושים למחזור כביסה אחד, כאשר מכונות חסכוניות צורכות עד כ-50 ליטרים מים למחזור.
 • שקילה אוטומטית – בחלק מהמכונות ישנו חיישן המתאים את כמות המים לסוג הכביסה וכך מקטין את צריכתם.
 • כפתור חצי כמות – במרבית מכונות הכביסה ישנו כפתור המאפשר כיבוס בחצי מהכמות האפשרית במכונה וכך חוסך לא רק במים אלא גם באנרגיה ובחומרי ניקוי.
 • מנגנון למניעת הצפה – בחלק מהמכונות ישנו מנגנון מיוחד המפסיק את הזרמת המים לתוך המכונה במקרים בהם ישנה בריחה של מים כתוצאה מחיבור לא מושלם או מצינור קרוע.
 • מנגנון נעילה – ברבות מהמכונות ישנו מנגנון נעילה בטיחותי המונע פתיחה של המכונה בזמן הכביסה או שינוי של התכנית לאחר שהיא החלה לעבוד. מנגנון זה הוא חשוב ביותר, בייחוד כאשר חיים בבית ילדים.

מכונות כביסה – התקנה ואחריות

התקנת המכונה מתבצעת על ידי טכנאי מכונות מוסמך שלרוב גם מספק הסבר ראשוני על אופן הפעלת המכונה. האחריות על מכונת כביסה ניתנת לרוב לתקופה הנעה שנה לשלוש שנים, כאשר במרבית המקרים ניתן להאריך את תקופת האחריות בתמורה לתשלום נוסף. בהקשר זה, חשוב ביותר לבדוק מי נותן את השירות ומה כוללת האחריות.

מכונת כביסה זאפ מכונת כביסה מומלצת מכונת כביסה בוש מכונת כביסה פתח עליון מכונת כביסה זולה

לקבלת הצעת מחיר משתלמת עם המחירים המיוחדים שלנו , מלאו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם עם ההצעות הכי משתלמות.

[pojo-form id="4134"]

למאמר על עיצוב הבית כנסו לאתר ארט דקו – בלוג לעיצוב הבית

4 תגובות

 1. פינגבאק: קישורים - Buy24

כתיבת תגובה

0
  0
  סל הקניות
  סל הקניות ריקחזרה לחנות
  דילוג לתוכן