מורגה

מורינגה זה עץ פלאים

מורינגה אוליפרה

Moringa oleifera הוא צמח המכונה לעתים קרובות עץ התוף, עץ הנס, עץ שמן בן או עץ חזרת.

מורינגה שימש במשך מאות שנים בשל סגולותיו הרפואיות והיתרונות הבריאותיים שלו. יש לו גם תכונות אנטי פטרייתיות, אנטי-ויראליות, נוגדות דיכאון ואנטי דלקתיות.

עובדות מהירות על מורינגה:

מה יש במורינגה?

למורינגה סגולות רפואיות והיא מכילה תרכובות בריאות רבות.

מורינגה מכיל תרכובות בריאות רבות כגון:

הוא גם דל מאוד בשומנים ואינו מכיל כולסטרול מזיק .

מורנגה

מאמינים כי למורינגה יתרונות רבים והשימושים בה נעים בין בריאות ויופי וכלה במניעה וריפוי מחלות. 

היתרונות של מורינגה כוללים:

1. הגנה והזנה של עור ושיער

שמן זרעי מורינגה מועיל להגנה על השיער מפני רדיקלים חופשיים ושומר עליו נקי ובריא. מורנגה מכיל גם חלבון, מה שאומר שהוא מועיל בהגנה על תאי העור מפני נזק. הוא מכיל גם אלמנטים לחות וניקוי רעלים, המגבירים גם את העור והשיער.

זה יכול להצליח בריפוי זיהומים ופצעים בעור.

2. טיפול בבצקות

בצקת היא מצב כואב שבו נוזלים מצטברים ברקמות ספציפיות בגוף. התכונות האנטי דלקתיות של מורנגה עשויות להיות יעילות במניעת התפתחות בצקת.

3. הגנה על הכבד

נראה כי מורינגה מגן על הכבד מפני נזק שנגרם על ידי תרופות נגד שחפת ויכול להאיץ את תהליך התיקון שלו.

4. מניעה וטיפול בסרטן

תמציות מורינגה מכילות תכונות שעשויות לסייע במניעת התפתחות סרטן . הוא מכיל גם ניאזימיצין, שהוא תרכובת המדכאת התפתחות תאים סרטניים.

5. טיפול בתלונות בבטן

תמציות מורנגה עשויות לסייע בטיפול בהפרעות בקיבה, כגון עצירות , דלקת קיבה וקוליטיס כיבית. התכונות האנטיביוטיות והאנטיבקטריאליות של מורנגה עשויות לסייע בעיכוב צמיחתם של פתוגנים שונים, ותכולת ויטמין B הגבוהה שלה מסייעת לעיכול.

6. לחימה במחלות חיידקיות

בשל תכונותיו האנטי-בקטריאליות, אנטי-פטרייתיות והמיקרוביאליות, תמציות מורנגה עשויות להילחם בזיהומים הנגרמים על ידי סלמונלה , ריזופוס ואי- קולי .

7. הפיכת עצמות לבריאות יותר

מורינגה מכיל גם סידן וזרחן, המסייעים בשמירה על עצמות בריאות וחזקות. יחד עם התכונות האנטי דלקתיות שלו תמצית מורנגה עשויה לסייע בטיפול במצבים כמו דלקת פרקים ועלולה גם לרפא עצמות פגועות.

8. טיפול בהפרעות במצב הרוח

מורנגה הוא חשב להיות מועיל בטיפול בדיכאון , חרדה , ועל עייפות .

9. הגנה על מערכת הלב וכלי הדם

נוגדי החמצון החזקים הנמצאים בתמצית מורינגה עשויים לסייע במניעת נזק לבבי והוכחו כי הם שומרים על לב בריא.

10. עזרה לפצעים להחלים

תמצית של מורנגה הוכחה כמסייעת לפצעים להיסגר וכן מפחיתה את הופעת הצלקות.

11. טיפול בסוכרת

מסייע להפחתת כמות הגלוקוז בדם, כמו גם סוכר וחלבון בשתן. זה שיפר את רמות ההמוגלובין ואת תכולת החלבון הכללית בקרב הנבדקים.

12. טיפול באסתמה

עשוי לסייע בהפחתת חומרת התקפי אסתמה מסוימים ובהגנה מפני התכווצויות הסימפונות. הוכח כי הוא מסייע לתפקוד ריאות טוב יותר ולנשימה כללית.

13. הגנה מפני הפרעות בכליות

אנשים נוטים פחות לפתח אבנים בכליות, בשלפוחית ​​השתן או ברחם אם הם בולעים תמצית מורינגה. 

מורנגה מכיל רמות גבוהות של נוגדי חמצון העלולים לסייע ברמות הרעילות בכליות.

14. הפחתת לחץ דם גבוה

מורנגה מכיל איזותיוציאנט וניאזימינין, תרכובות המסייעות במניעת התעבות העורקים, העלולים לגרום לעליית לחץ הדם .

15. שיפור בריאות העין

מורינגה מכיל תכונות לשיפור הראייה בזכות רמות נוגדי החמצון הגבוהות שלו. מורנגה עשוי לעצור את התרחבות כלי הרשתית, למנוע את התעבות קרומי הנימים ולעכב תפקוד לקוי של הרשתית.

16. טיפול באנמיה ומחלות תאי מגל

מורנגה עשוי לעזור לגופו של אדם לספוג יותר ברזל, ולכן להגדיל את מספר תאי הדם האדומים שלהם. הוא חשב שתמצית הצמח מועילה מאוד לטיפול ומניעת אנמיה ומחלות מגל.

תופעות לוואי

למרות שלמורנגה עשויות להיות מעט מאוד תופעות לוואי מדווחות, יש להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני נטילתה.

לכל מי ששוקל להשתמש במורנגה מומלץ לדון קודם עם רופא.

מורינגה עשויה להיות בעלת תכונות נוגדות פוריות ולכן אינה מומלצת לנשים בהריון.

דווחו מעט מאוד תופעות לוואי.

אנשים צריכים תמיד לקרוא את התווית על התמצית ולבצע את הוראות המינון.

סיכונים

חלק מהתרופות שיש להכיר במיוחד הן:

Levothyroxine : משמש למאבק בבעיות בבלוטת התריס. תרכובות בעלה המורינגה עשויות לסייע בתפקוד בלוטת התריס, אך אנשים אינם צריכים ליטול זאת בשילוב עם תרופות אחרות לבלוטת התריס.

כל תרופה שעלולה להתפרק על ידי הכבד : תמצית מורינגה עשויה להקטין את המהירות שבה זה קורה, דבר שעלול להוביל לתופעות לוואי שונות או לסיבוכים.

תרופות לסוכרת : תרופות לסוכרת משמשות להורדת רמת הסוכר בדם, מה שמורנגה גם עושה ביעילות. חיוני להבטיח שרמות הסוכר בדם לא יהיו נמוכות מדי.

תרופות לטיפול בלחץ דם גבוה : מורנגה הוכיח שהוא יעיל בהורדת לחץ הדם. נטילת הצמח לצד תרופות אחרות המורידות לחץ דם עלולה לגרום לכך שהיא תהיה נמוכה מדי.

מורינגה להרזיה?

מורינגה לירידה במשקל עדויות הראו כי תמצית של הצמח יכולה להיות יעילה בהפחתה ובקרת עלייה במשקל בעכברים. תכולת ויטמין B הגבוהה שלו מסייעת לעיכול חלק ויעיל ויכולה לסייע לגוף בעת הפיכת מזון לאנרגיה, בניגוד לאחסון כשומן.

הצמח נחשב :

מחקר עץ מורינגה

כמו כל התוספים, מינהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) אינו עוקב אחר מורינגה, ולכן יתכנו חששות לטוהר או לאיכות. חיוני להבין את תקפותן של הטענות של היצרנים, האם היא בטוחה לשימוש ואילו תופעות לוואי עשויות להיות.

יש הרבה מחקרים שנעשו לאחרונה כדי לגבות את היתרונות כאמור לעיל, אם כי רבים מהמחקרים עדיין בשלבים ראשוניים או שהבדיקות התקיימו רק על בעלי חיים בניגוד לבני אדם, כך שיש עוד הרבה מה לעשות.

איך עובד מורינגה?

מורינגה מכילה חלבונים , ויטמינים ומינרלים. כנוגד חמצון, נראה שהוא מסייע בהגנה על תאים מפני נזק. מורנגה עשוי גם לסייע בהפחתת דלקת ובהפחתת כאב.

האם יש חששות לבטיחות?

מורינגה הוא בטוח כאשר העלים, הפירות והזרעים נאכלים כמזון. עלה מורנגה וזרעים הם בטוחים כאשר הם נלקחים על ידי הפה כתרופה, לטווח קצר. מוצרים המכילים עלה מורינגה שימשו בבטיחות נראית לעין עד 90 יום. מוצרים המכילים זרעי מורינגה שימשו בבטיחות נראית לעין עד 3 שבועות. תמציות שורש מורינגה ושורש אינן בטוחות כאשר הן נלקחות על ידי הפה. השורשים מכילים ספירוכין, חומר רעיל .

אמצעי זהירות ואזהרות מיוחדים:

הריון : ייתכן שאיננו בטוח להשתמש בשורש, בקליפה או בפרחי מורינגה אם הינך בהריון . כימיקלים בשורש, בקליפה ובפרחים עלולים לגרום לכיווץ הרחם . ברפואה המסורתית השתמשו בשורש ובקליפה כדי לגרום להפלות. אין מספיק מידע זמין אודות בטיחות השימוש בחלקים אחרים של מורנגה במהלך ההריון. הישאר בצד הבטוח והימנע משימוש.

הנקה : מורינגה משמש לעיתים להגברת ייצור חלב אם. נראה שזה בטוח לאם כאשר לוקחים אותו למספר ימים. אך אין מספיק מידע כדי לדעת אם הוא בטוח עבור התינוק היונק . לכן, עדיף להימנע ממורינגה אם אתה מניק.

ילדים : עלה מורנגה הוא בטוח כאשר הוא נלקח על ידי הפה, לטווח קצר. עלה מורינגה שימש בבטיחות ניכרת אצל ילדים עד חודשיים.

האם יש אינטראקציות עם תרופות?


דירוג אינטראקציה של לבותירוקסין : בינוני היזהר משילוב זה. שוחח עם ספק שירותי הבריאות שלך .

Levothyroxine משמש לתפקוד נמוך בבלוטת התריס. מורינגה עשוי להקטין את כמות הלבוטרוקסין שגופך סופג. נטילת מורינגה יחד עם levothyroxine עשויה להפחית את היעילות של levothyroxine.

מותגים מסוימים המכילים levothyroxine כוללים שריון בלוטת התריס , Eltroxin, Estre, Euthyrox , לירון לבו-T , Levothroid , Levoxyl , Synthroid , Unithroid , ואחרים.


תרופות המשתנות על ידי הכבד (מצעי ציטוכרום P450 3A4 (CYP3A4)) דירוג אינטראקציה: בינוני היזהר עם שילוב זה. שוחח עם ספק שירותי הבריאות שלך.

יש תרופות שמשתנות ומתפרקות על ידי הכבד . הצמח עשוי להקטין את המהירות שבה הכבד מפרק כמה תרופות. נטילת מורינגה יחד עם כמה תרופות המתפרקות על ידי הכבד יכולה להגביר את ההשפעות ואת תופעות הלוואי של תרופות מסוימות. לפני נטילת הצמח, שוחח עם הרופא שלך אם אתה נוטל תרופות שמשתנות בכבד.

חלק מהתרופות שהוחלפו בכבד כוללות לובסטטין ( Mevacor ), ketoconazole ( Nizoral ), itraconazole ( Sporanox ), fexofenadine ( Allegra ), triazolam ( Halcion ) ורבים אחרים.


תרופות לסוכרת (תרופות נגד סוכרת) דירוג אינטראקציה: בינוני היזהר משילוב זה. שוחח עם ספק שירותי הבריאות שלך.

מורנגה עשוי להוריד את רמת הסוכר בדם. תרופות לסוכרת משמשות גם להפחתת רמת הסוכר בדם. נטילת מורנגה יחד עם תרופות לסוכרת עלולה לגרום לרמת הסוכר בדם להיות נמוכה מדי. עקוב מקרוב אחר רמת הסוכר בדם. ייתכן שיהיה צורך לשנות את מינון התרופות לסוכרת .

תרופות מסוימות המשמשות סוכרת כוללים glimepiride ( Amaryl ), glyburide ( Diabeta , Glynase PresTab , Micronase ), אינסולין , pioglitazone ( Actos ), rosiglitazone ( Avandia ), ואחרים.


תרופות ליתר לחץ דם (תרופות נגד יתר לחץ דם) דירוג אינטראקציה: בינוני היזהר בשילוב זה. שוחח עם ספק שירותי הבריאות שלך.

מורנגה עלול להוריד את לחץ הדם . זה יכול להוסיף השפעות להורדת לחץ דם של תרופות נגד יתר לחץ דם .

ישנן תרופות המשמשים להורדת לחץ דם כוללים לקפטפריל ( Capoten ), enalapril ( Vasotec ), Losartan ( COZAAR ), valsartan ( Diovan ), diltiazem ( Cardizem ), amlodipine ( Norvasc ), hydrochlorothiazide (HydroDIURIL), פוסיד ( לקסיס ), ורבים אחרים.

שיקולי מינון למורינגה.

המינון המתאים של מורנגה תלוי בכמה גורמים כגון גיל המשתמש, בריאותו ומספר מצבים אחרים. בשלב זה אין מספיק מידע מדעי כדי לקבוע טווח מתאים של מינונים למורינגה. שמור על המוח כי מוצרים טבעיים הם לא תמיד בהכרח בטוחים מינונים יכולים להיות חשוב. הקפד לעקוב אחר ההוראות הרלוונטיות בתוויות המוצרים והתייעץ עם הרוקח או הרופא או איש מקצוע אחר בתחום הבריאות לפני השימוש.

אודות עצי מורינגה

טיפול וגידול בעצי מורינגה

גידול עץ נס מורינגה הוא דרך נהדרת לעזור לרעבים.

עצי מורינגה לכל החיים מעניינים גם להיות בסביבה.

אז מהו בדיוק עץ מורינגה? המשך לקרוא כדי לגלות וללמוד על גידול עצי מורינגה.

מהו עץ מורינגה? עץ המורינגה ( Moringa oleifera ), הידוע גם בשם חזרת או עץ התוף, הוא יליד גבעות ההימלאיה בהודו ובנגלדש. צמח מסתגל, moringa גדל ברחבי הודו, מצרים, אפריקה, פקיסטן, איי הודו המערבית, הפיליפינים, ג'מייקה, קובה, כמו גם פלורידה והוואי.

בכל מקום בו התנאים טרופיים או סובטרופיים, עץ זה ישגשג. ישנם מעל 13 מינים של העץ וכל החלקים משמשים למאכל או לתרופות באזורים שונים בעולם.

זרעים נאכלים בחלקים מסוימים כמו בוטנים . עלים משמשים בדרך כלל לסלטים ובעלי ערך תזונתי גבוה מאוד, עמוס בויטמינים ונוגדי חמצון.

גידול עצי מורינגה עצי מורינגה צומחים בצורה הטובה ביותר בטמפרטורות שבין 77 ל -86 מעלות צלזיוס (25-30 צלזיוס) ויסבלו כמה כפורים קלים.

moringa מעדיף אדמה חולית או טיטנית מנוקזת היטב עם רמת pH ניטראלית .

למרות שהוא סובל אדמת חרסית, לא ניתן לרשום בו מים.


בחר מיקום שטוף שמש לעץ. כדאי לשתול זרעי מורינגה בעומק סנטימטר (2.5 ס"מ), או שתוכל לשתול גזרי ענף בחור שעומק 31 מטר לפחות. 

מרווח עצים מרובים במרחק של כ -5 מטר (1.5 מטר) זה מזה. זרעים נובטים בקלות בתוך שבוע או שבועיים והגזירה בדרך כלל תתבסס באותו פרק זמן זה.

טיפול בעץ מורינגה

צמחים מבוססים דורשים מעט טיפול בעצי מורינגה. לאחר השתילה יש למרוח דשן צמחי ביתי כללי ובאר מים. חשוב לשמור על אדמה לחה אך לא רטובה מדי.

 אינך רוצה לטבוע או להרקיב את הזרעים או ייחורים.

שמרו על שטח השתילה נטול עשבים שוטפים ושטפו את כל המזיקים שתמצאו על העץ הגדל בעזרת צינור מים.

ככל שהעץ מתבגר, גזמו ענפים ישנים יותר כדי לעודד פרי. 

יש להסיר פרחים בשנה הראשונה מכיוון שהם פורחים כדי לעודד פרי בשנים הבאות. מכיוון שמדובר בעץ הצומח במהירות, גיזום שנתי לצורת שיח יסייע בשליטה על צמיחתו. אתה יכול גם לכרות את העץ בערך 3 או 4 מטר (סביב 1 מ ') מעל הקרקע.

עצי מורינגה לכל החיים

זה בגלל איכות התזונה המדהימה שלו, עץ המורינגה מכונה לעתים קרובות עץ הנס moringa.

עץ זה מכיל יותר ויטמין C מאשר תפוז  , יותר ויטמין A מגזר , יותר סידן מחלב ויותר אשלגן מבננה  .

כתוצאה מכך, בארצות לא מפותחות ברחבי העולם, ארגוני בריאות נוטעים ומפיצים עצי מורינגה בכדי לספק חומרים מזינים חסרים לאנשים רעבים.

היתרונות הבריאותיים של עץ הנס או עץ המורינגה

נראה שבכל שנה-שנתיים "מזון-על" חדש מגיע למדפי חנויות הטבע ברחבי הארץ. בין אם מדובר באיזו תרופת צמחים סינית עתיקה ובין אם בדגני-פסאודו המגודלים על ידי תרבות ילידים בחלק מהעולם, אוכל-העל גדל והפך לפופולריות בקרב האוכלוסייה המודעת לבריאות ברחבי העולם.

עץ המורינגה, כמו מזונות על אחרים, מציע כמויות אדירות של חומרים מזינים, ויטמינים ומינרלים שגופנו זקוק לו. אבל מהו עץ moringa? מהיכן זה מגיע? איך נוכל לצרוך אותו? במאמר קצר זה, נבחן את מגוון היתרונות הבריאותיים שמציע העץ המדהים הזה.

מהו עץ מורינגה?

מורינגה אולייפרה, המכונה גם עץ moringa, עץ התוף או עץ חזרת, הוא עץ קטן שמקורו למורדות הרי ההימלאיה האדירים בחלק הצפוני של הודו. במשך אלפי שנים, עץ קטן זה מעובד על ידי תרבויות שונות ברחבי הודו ואפריקה בגלל היתרונות הבריאותיים שלו.

אחד היתרונות הגדולים ביותר של העץ הוא שאפשר לגדל אותו באזורים צחיחים במיוחד בהם הגשמים הינם מוגבלים. הוא גם סובל מגוון רחב של קרקעות וניתן לגדל אותו באזורים הנעים בין שטחי מרעה ישנים ומרוקנים לאדמות הגובלות במדבר.
עץ moringa נשתל על ידי קהילות איכרים ברחבי העולם, מאזורים צחיחים בהודו ובאפריקה ועד אזורים יבשים ברחבי מרכז אמריקה ומקסיקו. מכיוון שהוא צבר פופולריות כמזון-על, אנשים רבים בצפון העולמי החלו גם להוסיף עצי מורינגה קטנים לחממות שלהם.

יתר על כן, לעץ moringa אין מזיקים גדולים ידועים שמשמעותם שניתן להקים אותו במהירות כגידול עצים רב שנתי שניתן להוסיף למערכות יערות שונות. העלים הרכים ומקלות התוף הם חלק מועדף במטבחים מזרחיים רבים וטעם "ירוק" ייחודי. ניתן לצרוך את שורש עץ moringa ובעל טעם הדומה לחזרת. ניתן לאכול את הזרעים עצמם גם למגוון רחב של יתרונות בריאותיים אותם נחקור בהמשך.

כל חלקי העץ שהוזכרו לעיל אינם ראויים למאכל לבני אדם, אלא גם יכולים לשמש כמספוא או יבול לבעלי חיים. תכולת החלבון הגבוהה של העלים הופכת אותו לתוסף מצוין להאכלת עוף תוצרת בית ויסייע בייצור ביצים בריאות יותר עם חלמונים כתומים בהירים. אם יש לכם כמה עצי מורינגה, תוכלו גם לקצור את תרמילי הזרעים ולהאכיל אותם טריים לפרות, לעזים, לכבשים או לבעלי חיים גדולים אחרים.

לסיכום, אם כן, עץ moringa הוא עץ רב-שימושי המשגשג בתנאי גידול קשים אחרת שבהם נפוצים תנאים צחיחים וקרקעות מדוללות בחומרים מזינים. כמעט כל חלקי העץ (למעט הקליפה והעץ) אכילים ומציעים תזונה מצוינת גם לבני אדם וגם לבעלי חיים ביתיים.

יתרונות בריאותיים של מורינגה

כמו במקרה של מרבית מזונות העל, עץ המורינגה אולייפרה היה יבול שגדל על ידי אוכלוסיות מבודדות שידע אבותיו בנוגע ליתרונות העץ הועבר מדור לדור. אולם בשני העשורים האחרונים מחקרים מדעיים ותזונתיים שונים על עץ moringa אישרו את מה שאוכלוסיות איכרים אלו ידעו במשך דורות: כי עץ moringa עמוס בתועלות תזונתיות מדהימות.

יתר על כן, עץ moringa הוא מקור עשיר ביותר של נוגדי חמצון כגון קוורצטין וחומצה כלורוגנית. לאנשים המתמודדים עם סוכרת וסוכר בדם גבוה, צריכה קבועה של עלי מורינגה, שורשים וזרעים יכולה גם לעזור בהורדת רמות הסוכר בדם באופן משמעותי.
מחקרים מסוימים הראו גם כי עלי moringa וזרעי זרעים יכולים לסייע בוויסות חוסר האיזון ההורמונלי ולעזור להאט את תהליך ההזדקנות. כוס תה מורינגה בכל בוקר, אם כן, יכולה לעזור לכם להישאר צעירים לנצח, או לפחות לשמור על מראה צעיר יותר.

בעוד שהיתרונות הבריאותיים של מורינגה נמשכים ונמשכים, רוב היתרונות הבריאותיים הללו נובעים מהעובדה שהיא אורזת כמות עצומה של תזונה לעלה קטן אחד קטן. תכולת החלבון הגבוהה יחד עם הריכוז הגבוה של ויטמינים ומינרלים חיוניים הפכו את עץ המורנגה ליעיל במאבק במתן תת תזונה של ילדים ואמהות במדינות מתפתחות. יחד עם זאת, ניתן לצרוך מורנגה כתוסף תרופה טבעית לכל דבר, החל מהפחתת נפיחות ועד לחיזוק המערכת החיסונית והגברת ייצור חלב אם אצל אמהות מיניקות.

כיצד ניתן להכין את מורינגה?

אם אתה מצליח לגדל עץ מורינגה משלך או לרכוש אותו טרי מחקלאי מקומי, תוכל להשתמש להוסיף את העלים הטריים למרקים, לתבשילים או להקפיץ. בתרבויות מזרחיות מוסיפים עלי אבקת קארי לאבקות קארי. תרמילי הזרעים מציעים "בשר" בשרני שמוסיף מרקם וטעם כמעט לכל תבשיל. אם אתם נהנים מאכילת סלטים טריים, ניתן להוסיף את עלה moringa ואת תרמילי הזרעים הרכים לכל סלט. ניתן לטחון את השורש והזרעים ולהוסיף לחבישה לטעם מסוג חזרת שמוסיף תבלין לכל ארוחה. אנשים רבים רואים עלה מורינגה טרי כאלטרנטיבה לתרד ותוכלו להשתמש בו במקום כל מתכון הקורא לעלי תרד.

אם אינך מצליח להשיג עלים רכים או תרמילי זרעים (שאפשר לאכול אותם בשלמותם), יהיה עליך להסיר את הגבעולים שעלולים להיות קשים ללעיסה ולעיכול. אם אינך מצליח להשיג עלי מורינגה טריים, זרעים, זרעי זרעים או שורש, ישנם מספר ספקי מזון בריאות המציעים אבקות מורינגה. אבקות אלה הן פשוט עלי moringa וזרעי זרעים שיובשו ונטחנו לאבקה כדי לסייע בשימור. האבקה מציעה את אותם יתרונות בריאותיים כמו מוצרי מורינגה טריים.

אחת הדרכים להשתמש באבקת moringa היא לפזר מעט על כל ארוחה כאילו הוספת מלח ופלפל ירוק לארוחה שלך. אם הכנתם מרק או תבשיל, תוכלו להוסיף למרק גם כף אבקת מורינגה מבלי לשנות את הטעם המקורי אלא להוסיף כמויות גדולות של תזונה.

אם אתם אוהבים לשתות תה או שייק, תוכלו להשתמש גם בmoringa. מתכון נהדר אחד הוא להוסיף ½ כפית אבקת moringa למים, דבש ולימון למשקה כוח. אתה יכול גם להרתיח עלה מורנגה טרי או אבקת מורנגה לתה שאפשר לטעום עם דבש, קינמון או מרכיבים אחרים.

הוספת מורינגה לדיאטה בריאה בסך הכל

אם אתם מחפשים מזון על חדש להוסיף לתזונה שלכם, עץ המורינגה מכונה לעיתים קרובות עץ "הנס" ללא סיבה. עמוס בויטמינים ומינרלים ויתרונות תזונתיים, אפילו כמה עלים או כף אבקת moringa בכל יום יספיקו לכם בכדי להשיג לכם את הדחיפה התזונתית שאתם צריכים. אם יש לך אגודל ירוק, אתה יכול גם לנסות את היד שלך להקים כמה זרעי מורנגה במיכלים או בעציצים שיכולים להוסיף יופי ותזונה לכל פינה בבית שלך.

תרצו לדעת על אסטקסנטין ?

מלונה לכלב מעץ המורינגה

כתיבת תגובה

0
    0
    סל הקניות
    סל הקניות ריקחזרה לחנות
    דילוג לתוכן