רכישת מקרר

מקרר


את התפקיד החשוב של מקרר אין צורך להסביר לכם, כאשר בכל בית יש מקרר אחד לפחות.

רכישת מקרר חיונית אפילו יותר במגזר המקצועי, שעה שמדובר בכלי חיוני עבור מסעדות, בתי קפה, מעדניות, חלביות, רשתות שיווק ועוד.

האתגר הגדול שלכם הוא למצוא מקרר אמין, משובח ובעיקר – כזה שמבצע את העבודה שלו על הצד הטוב ביותר, ומתאים באופן מלא לצרכים הנקודתיים שלכם.

הנה מספר עצות שיסייעו לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר, לצד המלצה על חברה המהווה את חוד החנית בתחום.

על מה חשוב להסתכל?


ההחלטה על רכישת מקרר היא אחת החשובות שתוכלו לקבל בבית או בעסק שלכם.

המקרר לוקח על עצמו יותר מאשר את משימת הקירור של פריטים ושל מוצרי מזון. הוא מאפשר לכם לשמור על שגרת החיים והעבודה שלכם, ומונע תקלות שמשבשות את העבודה ומביאות לאובדן כספים.

חשבו למשל על מסעדה אשר במקרר המאחסן את מוצרי המזון שלה חלה תקלה, על הפגיעה במוניטין ועל אובדן הכספים עקב כך.

מקרר

מקרר אמין שמסופק על ידי חברה מקצועית יוציא מצבים מהסוג הזה מחוץ לתמונה.

במהלך רכישת מקרר יש לבחון באופן מדוקדק מה כולל המפרט הטכני של הדגם הספציפי, ולוודא שהוא עולה בקנה אחד עם הצרכים הנקודתיים שלכם: מקררים חדשים נבדלים ביניהם בשטח האחסון, בטמפרטורות שניתן להגיע אליהן, באופני הבקרה על הקירור וכן הלאה.

לצד אלה יש פרמטרים חשובים בעבודה המקרר שנדרש "לתרגם" אותם למפרט הטכני שלו, למשל בכל הנוגע לגודל המנוע או לדחיסות שהוא מציע בבידוד.

מכאן עולה החשיבות של ייעוץ שמוענק על ידי חברה מקצועית בתחום לפני השלמת הרכישה.

הפתרונות שלנו
למעוניינים לבצע רכישת מקרר.

החברה נחשבת לאחת הותיקות והמובילות בישראל בתחום, והיא מספקת ציוד קירור מקצועי לצרכים שונים.

החברה שמה דגש על ייבוא של מקררים חדשים ואיכותיים בלבד, המיוצרים על ידי מיטב השמות בתחום ומגיעים אך ורק ממערב אירופה.

כל מוצרי הקירור שלנו משווקים במחיר שווה לכל כיס

מקררים לסופרמרקט


חנויות לממכר מזון כגון מעדניות, מכולות סופרמרקטים וכדומה מחזיקים מגוון של מקררים.

ישנם מוצרי מזון רבים הזקוקים לטמפרטורה מסוימת לשמירה על טריותם, כמו כן, מוצרי מזון שונים נשמרים באופן מיטבי בטמפרטורות שונות ומכאן הצורך במגוון מקררים שיענה על הצרכים.

למשל, יש מוצרים שצריכים להישמר בהקפאה כגון גלידות, בשר קפואים, ירקות קפואים וכו' מוצרי חלב דורשים טמפרטורה מסוימת בעוד שישנם ירקות כמו פטריות ועלי תבלין שנמרים היטב בטמפרטורה נמוכה.

מקררים לסופרמרקט, מקררים לחנויות מהווים ציוד בסיס שמאפשר לעסק לעמוד בתקנות תברואה ולהבטיח מכירה של מוצרי מזון ראויים.

שנית, המקררים מאפשרים למקסם את חיי המדף של מוצרי המזון ובכך מאפשרים מיצוי מקסימלי של המוצרים תוך שמירה על טריותם.

כשמדובר במקררים לסופרמרקט וחנויות חשוב לרכוש מקרר רק מחברות אמינות, שקיימות בשוק הרבה שנים ועומדות מאחורי המוצרים שהם מוכרים.

תארו לכם איזה נזק יכול להיווצר ממקרר או מקפיא שהתקלקל- המשמעות יכולה להיות אבדן הכנסה.

לכן חשוב שלמקררים לסופרמרקט, חנויות ובתי עסק יהיו "אמא ואבא", שהמקררים יהיו של חברה אמינה שנותנת אחריות ושרותי תיקון מהירים.

אנו חיים במדינה עם אקלים חם, אף .

אף בעל עסק לא יסתכן בסגירת העסק שבו הוא מוכר מוצרי בשר או חלב כמו תביעה של לקוחות שרכשו מוצאי מזון מקולקלים, בגלל מקררים לסופרמרקט ולחנויות שהיו מקולקלים או לא באיכות טובה. בנוסף לכך, משרד הבריאות מקפיד על תקני תברואה ועורך ביקורות בבתי עסק.

הקפדה על קירור נכון ורכישה של מקררים לחנויות היא מה שתגרום לעסק לתפקד כמו שצריך ללא בעיות ואי נעימויות מלקוחות שרק יפגעו בשמו הטוב של העסק ממנו רכשו מוצרי מזון.

עסקים רבים בתחום המזון משקיעים בשיווק ועיצוב, אך כל זה ילך לטמיון אם הם לא ישקיעו בציוד הבסיס כמו מקררים המאפשר את תפקודו השוטף שלבית העסק.

מקרר

מקרר מסחרי


עומדים לפתוח מקום חדש, מסעדה או בית קפה? זה הזמן ללמוד כיצד רוכשים מקרר לעסק, מקרר מסחרי שיוכל לשרת אותו. נציג בפניכם כמה נקודות שיעזרו לכם להבין כיצד לגשת ולרכוש מקרר מסחרי שיתאים למקום שלכם.

לפני כן חשוב מאוד להזכיר, רכישת מקרר מסחרי איננו דבר אופייני רק למסעדה או בית קפה.

השימוש במקררים מסוג זה הוא רחב מאוד, אנחנו יכולים למצוא מקררים כאלה בפיצוציות, סופרמרקטים, רשתות שיווק, מפעלי מזון, מוסדות ציבור, ובמגוון מקומות.

עם זאת מאחר ומדובר במסעדה או בית קפה, שם לא ניתן לעבוד ללא מקרר, הרי שהחשיבות של מכשיר זה עולה ולכן מומלץ לדעת כיצד רוכשים את המוצר בצורה חכמה.

כיצד קונים מקרר לעסק?


ראשית, יש ללמוד היכן קונים אותו. כפי שניתן להניח, יש בישראל לא מעט מקומות אשר מציעים מקררים מסחריים למכירה.

חשוב לדעת היכן אתם מתכוונים לרכוש אותו. המקום צריך להיות מסודר, איכותי, מנוסה, מקום שאתם יכולים לסמוך עליו. רצוי שזה יהיה מקום קרוב לעסק שלכם, כך שאם תהיה בעיה, אנשיו יוכלו להגיע אליכם בהקדם.

שנית, כאן אנחנו מגיעים לנקודה השנייה החשובה, אל תקנו מקרר לעסק אם אתם לא מקבלים עליו אחריות מלאה כולל שירות תיקונים במקום.

הרי אתם לא תעבירו את המקרר למעבדה בעצמכם ובטח שלא תקראו למוביל שיעשה זאת, אלא אתם תעדיפו להשתמש בשירות טכני של המקום אשר יגיע אליכם לעסק. לכן חשוב לוודא שאתם מקבלים גם אחריות ארוכת שנים, עם אפשרות להאריך אותה.

שלוש, עליכם להחליט איזה סוג מקרר אתם רוצים לקנות.

אפשר למצוא מקרר עם דלת אחת, מקרר כפול, מקרר עם מספר דלתות, מקרר שכולל מקפיא, מקרר שוכב או מקרר עומד ועוד.

כלומר אפשר למצוא מגוון מקררים בגדלים ובסוגים שונים. אתם צריכים לבחור, על פי סוג המקום שאתם פותחים ועל פי סוג המבנה בו אתם מציבים את המקרר, להחליט איזה מבין המקררים שמוצעים לכם אתם מעוניינים לקנות.

אחרי שתחליטו, מוטב לבחון מספר מקררים, ולמצוא מביניהם מי הכי מתאים לכם.

לשם כך אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר. אצלנו , תוכלו למצוא מגוון מקררים מסחריים, כולל מקרר כפול, מקרר עומד ועוד.
אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכן.


בשיחת טלפון אחת אתם יכולים לסדר לעצמכם מקרר שיתאים לצרכים שלכם, לבית או למסעדה החדשה שלכם.

מקרר לעסק


בעלי עסקים רבים מוצאים את עצמם תרים אחר פתרונות קירור לשימוש העסק שלהם.

בין אם מדובר על מסעדה או על חנות לממכר מזון מוכן, על צרכנייה גדולה או על מעדניה – המקררים מהווים חלק אינטגרלי מפעילות העסק שלהם.


המקרר אותו רוכשים חייב לעמוד במספר קריטריונים בסיסיים בשביל שהם אכן ימלאו את הצורך וישמשו את בעל העסק היטב.

בשביל שהמקרר אכן ישמש נאמנה יש לשים לב לרכוש את המוצר הנכון והמתאים. לכן יש לשקול מראש ולשים לב לנקודות הבאות:


אמינות – מקרר הוא מוצר שחייב להיות אמין.

נכון, אין מקררים שקרנים. או גנבים.. הכוונה היא לכך שאפשר יהיה לסמוך על המקרר שיבצע את הפעולה שלו בצורה תקינה כמו שאנחנו מצפים ממנו.

אם אתם תמהים כדאי שתדעו שיש מקררים לא איכותיים או כאלו מיושנים שעשויים לאכזב ולא לבצע את הפעולה כראוי.

ולכם בעלי עסק שמתלבטים לגבי העלות, נזכיר כי לקוחות מזהים על המוצרים אם הם עברו הפשרה או שהייה בטמפרטורה לא מותאמת.

הם לא יעדיפו לרכוש מוצרים כאלו. שווה להשקיע במקרר אמין שעושה עבודה טובה – גם אם מדובר בהוצאה גדולה עבורכם.


מותג – ניתן למצוא מקרר משקאות וגם מקרר דלת אחת של חברות שונות. היצרנים השונים שונים זה מזה באיכות המוצרים שלהם. בשביל להיות בטוחים שאתם רוכשים מוצר איכותי עליכם לבחור מוצר של יצרן אמין ואיכותי שמוצריו ידועים כעמידים ואיכותיים.

מוצר של חברה לא מוכרת עשוי לאכזב, ומה שגרוע בתרחיש כזה הוא שאין לכם עם מי לדבר על זה. כי יצרן גרוע לא מספק אחריות מקיפה על המוצרים שלו. כך יוצא שחיפשתם לחסוך בהוצאות ואתם מוצאים את עצמכם מוציאים סכומי כסף לריק.

בקרה קירור – בשביל להיות בטוחים שהמוצרים שאתם מאחסנים נהנים מטמפרטורה מותאמת, ולא נמצאים בסיכון – חובה לעקוב אחר המצב בשטח ולבצע מעקב קירור.

מעקב מקצועי יבטיח כי המקרר אכן פועל היטב והמוצרים נמצאים בסביבה מתאימה. פעמים יש לבצע פעולות פשוטות לצורך וויסות הקור ויש מקרים בהם טכנאי מקצועי יבצע שינויים בהגדרות בשביל להשיג את הטמפרטורה הרצויה.


התאמה למטרה – ניתן למצוא כיום מגוון עצום של מקררים אשר כל אחד מהם מתאים לשימוש שונה.

לדוגמה עבור אחסון בשר יש לרכוש מקרר יישון בשר, ואילו עבור סידור מוצרים העומדים למכירה יש למצוא מקרר פתוח מתאים לסוג המוצרים העומדים למכירה.

עבור כל מטרה יש לרכוש מקרר לעסק מותאם לצורך.


אחריות – מקרר הוא מוצר שעשוי להתקלקל. ולכן חובה כי תרכשו מוצר שיש לו תעודת אחריות.

מקרר לעסק שיש לו אחריות יוכל לשרת אתכם נאמנה לאורך זמן.

בחרו מקרר לעסק איכותי שיש לו אחריות מקיפה כך תיהנו משימוש מוצלח.


תוהים מהו המקום הנכון לרכישה של מקרר לעסק? מתלבטים איפה לקנות מקרר לעסק? צריכים מקרר משקאות ולא יודעים איפה כדאי לרכוש? פתרונות קירור זו החנות המועדפת לרכישה של מקרר דלת אחת, מקרר יישון בשר וכן מקרר פתוח.

אצלנו תמצאו מבחר גדול של מוצרים שונים. אנחנו נלווה אתכם במהלך הקניה ונעזור לכם לבחור את המוצר המתאים לכם.

מקרר דלפק


כמעט בכל מסעדה, בית קפה או אפילו פיצוציה או קיוסק, אנחנו יכולים למצוא מגוון של מקררים, ביניהם מקרר שתייה קרה או מקרר דלפק. מקררים אלו, להבדיל ממקררים רגילים של מסעדה, הם כאלה שנחשבים "פשוטים" יותר, ולו מהסיבה הפשוטה, שהם עובדים על טמפרטורה יותר גבוה (כלומר מקררים אך בפחות עוצמה) וכן השטח שלהם מוגבל יותר.

מקרר שתייה קרה, יכול להיות מקרר לגובה עם מספר דפים, כשחלק מהמקררים מגיעים עם דלת אחת, בעוד שמקררים גדולים יותר מגיעים עם שתי דלתות או שלוש.

המקרים יכולים להגיע עם מדפים שהבקבוקים מסודרים עליהם בשורה, אך ייתכן גם מקרר שהמשקאות מסודרים בטור, כך שבכל פעם שלוקחים בקבוק אחד, מראשית הטור, אז הבקבוק השני מחליף אותו.

יש לציין שאפשר למצוא מקרר למסעדה או לפאב, שהוא למעשה כמין מיני בר קטן שנמצא בדלפק המשקאות ומכיל אפשרות לאחסן מספר משקאות קטן בתוכו.

מקרר למסעדה או לפאב מסוג אחר, מזכיר במהות שלו מקרר דלפק.

הרעיון של מקרר דלפק הוא שמדובר במקרר עם דלתות שנפתחות מלמעלה, ובתוכו אפשר לאחסן שתייה, גלידות, וכן מזון אחר.

ישנם מקררי דלפק שגם כוללים מגירות, 4 עד 8, תלוי בגודל, כך שבכל מגירה אפשר לאחסן דברים אחרים.

חשוב להבהיר, כמעט בכל מסעדה או בית קפה, נהוג להשתמש במספר מקררים, יש מקררים במטבח אך לצידם יש גם מקררים בדלפק או בבר המשקאות, תלוי במבנה של המקום.

הרעיון הוא שהמלצרים או הברמן, לא יצטרכו לרוץ ממקום למקום, וכל דבר יהיה מאוחסן במקום שלו. השימוש בחלק מהמקררים שהזכרנו, למשל מקרר שתייה קרה, הוא לא רק במסעדות, פאבים ובתי קפה כמובן, אלא גם במקומות נוספים, למשל מכולות, רשתות שיווק, מוסדות ציבוריים ועוד.

הכל תלוי היכן מציבים אותו וכיצד משתמשים בו.

נקודה אחרונה לפני סיום, רכישת מקרר דלפק או מקרר שתייה קרה, היא דבר מהותי, ולהבדיל מאביזרים אחרים שאנחנו מעוניינים לרכוש למקום שלנו, כאן מדובר על ציוד הכרחי שיש לרכוש אותו לפני פתיחת המקום , שכן בלעדיו לא נוכל להסתדר.

מקפיא מיני


מי שמכיר את העולם של המטבחים הממוסדים יודע, שלצד המכירות הרשמיות של ציוד למטבחים מקצועיים, מכירות שמתבצעות דרך חברות מובילות באולמות תצוגה או באינטרנט,

יש גם לא מעט אתרים שמציעים למכירה מוצרים וציוד יד שנייה.

כעת עולה השאלה, האם עדיף להשקיע סכום כסף גדול ברכישת ציוד חדש או שעדיף לרכוש ציוד ישן, משומש, במחירים זולים.

בשביל לדקדק בוויכוח וליצור עניין אמיתי בו, אנחנו נבחן אותו על פי השאלה האם מומלץ לרכוש מקפיא קטן או כל מקפיא אחר בחנות או בחברה כמוצר חדש לגמרי, ישר מהניילונים או שמא עדיף לרכוש מקרר או מקפיא קטן משומש, ממקום שנעל את שעריו או ממקום שהחליט להתחדש במקפיא חדש ולכן הוא מוכר את הישן.

מצד אחד, רכישת מקפיא מיני או קטן וכמובן מקפיאים גדולים בחנות, היא אקט לא זול, מדובר על אלפי שקלים אשר צריך לשלם עליהם.

כמו כן, אם בוחרים לבצע השקעה במוצר כזה, יש לקחת בחשבון שעוד שנה יצא דגם חדש ואז הדגם שלנו כבר יהיה ישן, ואז מה נעשה? נמכור את מה שקנינו ונקנה חדש.

לעומת זאת, מצד שני, אם נקנה מקפיא משומש, אז אפשר להבין שהעלויות יהיו נמוכות בהרבה, אנחנו תמיד נוכל למכור אותו אם הוא לא מספיק טוב עבורנו, לא נתאכזב יותר מדי אם הוא ייהרס נקודה משמעותית נוספת היא, אנחנו לא נרגיש מחויבים אליו, מאחר ולא השקענו בו הרבה כסף, נוכל להעביר אותו הלאה בבוא העת, מבלי לחשוש.

אז מה עדיף? בסופו של דבר מוטב לרכוש מכשיר מקפיא מיני חדש ולא להסתפק במכשיר ישן.

ההסברים לכך הם פשוטים, במכשיר חדש נקבל אחריות מלאה, כולל שירות תיקונים והחלפת חלקים, הסיכוי שמקרר חדש יחזיק מעמד הוא גדול יותר מאשר במקרה של מכשיר משומש,

כמו כן אנחנו יכולים להיות רגועים שלא נעשה בו שום שימוש ולא נגרם לו שום נזק, וכמו כן, בבוא העת אם נרצה נוכל למכור אותו בתנאים טובים, הרי הכל הוא כמו חדש.

מקרר ויטרינה


אתם מחפשים מקרר ויטרינה למכירה, שישמש אתכם ואת העסק שלכם. אתם מודעים ליתרונות הטבעיים של מקררים אלה, לתפקיד המרכזי שהם צפויים לקחת בתפעול השוטף שלכם ולחשיבות של בחירה נכונה של מקרר.

איך בדיוק בוחרים? האם עדיף מקרר דלת אחת או יותר? מה הגודל הרצוי של המקרר? – אלו הן רק חלק מהשאלות שנעלה במאמר הנוכחי, שיציג לכם את כל מה שחשוב לדעת על בחירה נכונה של מקררי ויטרינה.

אפשרויות האחסון


אין מקרר ויטרינה למכירה אחד אשר דומה לחברו. המפרט הטכני של המקרר נבדל בין היצרניות השונות ומשתנה ברמת הדגם.

שטח האחסון של המקרר הוא הכל חוץ מקבוע, וכך גם האופציות שהוא מציע לאלה שמשתמשים בו: למשל, הטמפרטורות שניתן להגיע אליהן, אפשרויות התכנות, הבקרה על מאפייני המקרר וכן הלאה.

שאלת הדלתות


כפי שרמזנו מעלה, במקרה של מקרר ויטרינה למכירה צריך להתבונן במאפייני הדלת, שתגדיר במידה רבה את פונקציונליות השימוש במקרר.

ההחלטה הראשונה שאתם צריכים לקבל היא האם להעדיף מקרר דלת אחת, או לחלופין מקרר בעל שתי דלתות או יותר.

מקרר בעל דלת אחת יהיה פשוט יותר לתפעול, אך יציע מטבע הדברים חלל קירור אחיד. לעומת זאת, הדלתות המרובות יצביעו לרוב על מספר שטחי קירור נפרדים, כך שבכל אחד מהם אפשר למקם פריטים בטמפרטורה שונה. ההחלטה מה בוחרים תלויה בצרכים הנקודתיים של אנשי העסק.

גם העיצוב קובע


האטרקטיביות של מקרר ויטרינה למכירה נבדלת לא רק בפונקציונליות שלו, אלא גם בעיצוב: הרי מקררים רבים מוצבים במקומות פתוחים או אפילו חשופים לציבור. משום כך, עיצוב המקרר קריטי וצריך להשפיע על הבחירה שלכם לכאן או לכאן.

מקרר דלת שקופה יהיה למשל בחירה לגיטימית מאד, לא רק מבחינה עיצובית (המראה השקוף יוצר תחושת מרחב) אלא גם בכל הנוגע לתפעול שלו.

בדרך זו ניתן יהיה לדעת, למשל, מה נמצא מאחורי כל דלת של המקרר לפני שפותחים אותה.

אם אתם מעוניינים לשמוע עוד על מקרר ויטרינה קטן או כל מקרר מקפיא קטן אחר כולל על מקררים למסעדות ובתי קפה, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר.

מקרר משקאות קטן


הוא תופס מקום של כבוד בכל רשימה של אביזרים למטבח כלי מטבח וציוד היקפי, ועל אחת כמה וכמה במגזר העסקי.

לא מעט בתי עסק, לרבות מסעדות, בתי קפה, רשתות שיווק או יצרני מזון אינם יכולים לחשוב על התנהלות שוטפת מוצלחת מבלי שמכניסים אותו לתוך התמונה.

וכן, במקרה שלו הגודל בהחלט קובע. מקרר משקאות קטן מגלם בתוכו מספר בלתי מבוטל של יתרונות, כאשר במעמד הבחירה בו ורכישתו חשוב לשים לב למספר דגשים עיקריים.

מגוון רחב של אפשרויות


כשמדברים על מקרר משקאות קטן, ברור ברמה הכללית למה מתכוונים: מקרר שבו ניתן לאחסן מספר מצומצם יחסית של משקאות. שימו לב שהמונח "מצומצם יחסית" הוא הכל חוץ מקבוע, כך שקשה לקבוע היכן בדיוק עובר הגבול בין מקררים קטנים, בינוניים וגדולים יחסית.

בכל זאת, במקרר משקאות קטן ניתן לאחסן בדרך כלל כמה עשרות משקאות, ולא מעבר לכך.

המיקום של מקרר משקאות קטן, בהמשך לכך, גם הוא איננו קבוע באופן מוחלט.

הוא יכול להיות מונח על הרצפה, אך גם במקומות גבוהים יותר: על שולחן או על דלפק, למשל. ההחלטה הזו חשובה מכיוון שהיא משפיעה לא רק על חוויית השימוש במקרר, אלא גם על המחיר שלו. למותר לציין מדוע במקרה של מקרר דלפק מחיר המוצר צפוי לעשות שונה מאשר מחירו של מקרר רצפתי.

עם זאת, בדרך כלל הפערים האלה אינם משמעותיים, מה גם שמעצם ההגדרה של מקררי משקאות קטנים רובם יגיעו עם תג מחיר סביר בהחלט.

אז איך בוחרים?
בחירה של מקרר משקאות קטן צריכה להתבצע תוך מתן תשומת לב מקסימלית, בדומה לסוגים אחרים של אביזרים למטבח כלי מטבח ושאר הציוד הרלוונטי.

חשוב לבחור במקרר אמין של יצרנית מוכרת, אשר המפרט הטכני שלו עולה בקנה אחד עם דרישות העסק המשתמש במקרר.

מקרר נירוסטה


לצייד מטבח זה פרויקט מורכב למדי. וכאשר במטבח תעשייתי או מוסדי מדובר הרי העסק מורכב פי כמה.

כי ככל שהמטבח עתיד להיות פעיל יותר, ככל שאמורים לעבוד באותו מטבח בו זמנית מספר עובדים גדול יותר – כך מורכבות ההקמה משמעותית יותר.

אבל אפשר כמובן לעשות את זה נכון ולהשיג את התוצאה האיכותית שתוכל לשמש אתכם כראוי.

אמנם יש פרטים שברור במה כדאי לבחור ואיך מומלץ להחליט, אך יש מקרים בהם ההתלבטות גדולה ולא קל לקבל את ההחלטה הנכונה.

במקרים כאלו לא יהיה מנוס כי אם להחליט, ולאחר מכן, במהלך השימוש לבדוק האם בחרנו את הטוב ביותר או שיש מקום לבצע שינויים.


אז בין אם אתם משדרגים ציוד במטבח קיים ובין אם אתם מקימים מטבח תעשייתי מהיסוד – אתם מחפשים לרכוש ציוד מתאים לצורך המסוים שלכם. בכל מטבח קיים מקרר תעשייתי.

מדובר על מקרר נירוסטה גדול שיש לו קיבולת מתאימה לאופי השימוש במטבח. כאשר רוכשים מקרר נירוסטה חשוב מאוד לשים לב למספר דברים חשובים:

איכות המוצר – אתם מעוניינים לרכוש מוצר איכותי, כזה שישרת אתכם היטב ולא יפתיע אתכם בתקלות מטרידות במהלך יום עבודה. התכולה שבתוך המקרר יקרה וכל קלקול או השבתה של המקרר עלול לפגום במוצרים ולגרום לכם נזק של ממש.

מה גם שכאשר אין לכם יכולת להגיש את המאכלים יש בכך נזק כספי לצד פגימה בתדמית העסקית וביוקרה שאתם עמלים להשיג.


גודל וקיבולת – מקרר נירוסטה שאתם רוכשים חייב להשתלב היטב בתוך שטח המטבח שלכם. לכן עליכם להחליט מהו המיקום במטבח בו יוכל מקרר נירוסטה לעמוד.

כמו כן אין אפשר לרכוש מקרר תעשייתי בלי לבדוק קודם לכם כי המקרר מכיל את הכמות הנדרשת לכם. כי המקרר עתיד לשמש אתכם.

ככל שהוא יתאים יותר הוא יוכל למלא את ייעודו בנוחות רבה יותר.


צריכת חשמל – מקרר נירוסטה הוא מכשיר שצורך הרבה חשמל.

אך כמו בכל מכשיר חשמלי ניתן לבחון את המוצר ולבחור את המקרר המתאים לכם, זה שצריכת החשמל שלו נמוכה יחסית.

ניתן לבדוק את הדירוג האנרגטי של המקרר כאשר דירוג A הוא החסכוני ביותר ו – F הוא מוצר חשמלי בזבן שלוגם חשמל מלוא לוגמיו.


מראה – ניתן לרכוש מקררים גדולים מסוגים שונים ובעיצובים רבים.

כמובן שבכל רכישה יש לבחון את הצורך אל מול הדגמים הקיימים ולבחור את הטוב ואת המתאים ביותר.

יש מקרים בהם מתאים יהיה לרכוש מקרר שקוף, ובהזדמנויות מסוימות הצורך הוא לבחור מקרר רחב.


כפי שאתם מתרשמים קיימים דגמים שונים, חשוב מאוד להתאים את הסוג המתאים לצורך הרצוי. בשביל לבצע בחירה נכונה מומלץ מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע.

מי שמכיר את דגמי המקררים ויודע מהם היתרונות של מקרר שקוף ולאיזה סוג שימוש מתאים לבחור מקרר רחב, יוכל להמליץ לכם על המוצר הטוב והמתאים לפי השימוש העתידי שלכם.

כמו כן כדאי להתעניין ואף לבקר במטבחים מוסדיים מהסוג אותו אתם מתכוונים להקים, שם תוכלו להתבונן ולהתרשם מהמכשור החשמלי הקיים בו.

כך תוכלו לקבל החלטות נכונות ולדעת טוב יותר במה כדאי לכם לבחור

מקפיא תצוגה


בשביל לארגן בצורה האידיאלית את החנות, המסעדה או את הקיוסק חשוב כי תאבזרו אותו במוצרי החשמל המתאימים.

עולם מוצרי החשמל הוא כה מתקדם והוא מציע שפע של פתרונות ומוצרים חשמל מתקדמים בעלי תכונות ייחודיות.

כאשר הנכם מתכוונים להקים עסק, לשכלל מטבח עסקי או לשדרג פעילת של קיוסק – חשוב כי תכירו את מגוון מוצרי החשמל המיועדים לשימוש עסקי.

מתוך ההיכרות הזו תוכלו לבחור לכם את המוצר המתאים ביותר למטרה שלכם.


כי כאשר המוצרים מתאימים והשטח מתכונן היטב, קל יותר לבצע את הפעולות ונוח להפיק את התוצרים הנדרשים.

ואילו אם המטבח צפוף מידי או עמוס, אם המוצרים אינם מתאימים למטרה ולא עונים לצרכים המדויקים שלכם – הפעילות במטבח עשויה להיות מורכבת ומתישה.


מקפיא תצוגה – איזה דגם מתאים לצורך?


אין דומה שמיעה לראייה, ואכן המציאות מוכיחה שכאשר המוצרים עומדים בתצוגה נאה ומרשימה מול עיניו של הלקוח, הוא מתפתה לבחור ולטעום מוצרים יקרים ומושקעים יותר.

מי יכול להישאר שווה נפש אל מול מקרר בוהק או אל מול מקפיא תצוגה שמכיל מאכלים מעוצבים ומעוררי תאבון? אם אתם מוכרים מזון או מגישים אוכל ורוצים לגעת בנקודה הנכונה – בחרו מקפיא תצוגה הולם.

כזה שימצא את מקומו הבולט בתוך בית העסק שלכם ויציג בצורה מחמיאה ומגרה את המוצרים שיונחו בתוכו.

מקפיא שוכב – למטרות מתאימות


כאשר יש צורך לאחסן מוצרים בהקפאה כך שתהיה גישה נוחה לכל המוצרים הקפואים, מתאים לבחור מקפיא שוכב.

מדובר על מקפיא תעשייתי שעשוי להתאים לשימושים שונים ולמגוון צרכים.

מומלץ לבחור את המקרר שיש לו קיבולת מתאימה בהתאם לצרכים הצפויים שלכם, כמו כן יש לבחון את השטח שעומד לרשותכם במטבח, ולרכוש את המוצר שמתאים לעמוד במקום המיועד לכך אצלכם בבית העסק.

מקררים תעשייתיים


לאבזר מטבח תעשייתי ולאבזר אותו היטב זה אתגר.

כאשר המטרה היא לבנות את המטבח המוצלח, זה שניתן יהיה לבצע בו את המשימות הנדרשות בנוחות רבה ובפרקטיקה מותאמת.

מטבח שאפשר יהיה להפיק בו את כמות המאכלים הנדרשת ואת המגוון המבוקש בקלות רבה ובצורה נוחה במיוחד.
כיצד מתאימים מקררים חדשים לצורך?
כאשר מעוניינים לרכוש מקררים בישראל, חשוב מאוד לאתר את המקום הנכון בו אפשר יהיה להתרשם ממבחר גדול של מוצרים ולקבל מאנשי השירות את המידע הנחוץ.

כיוון שרק כך תתאפשר בחירה נכונה של המוצר החשמלי המתאים שישמש היטב ובהתאם לצורך. בעת הבחירה ינחו אתכם המומחים לבחירה נבונה, בהתייחס להיבטים המפורטים:


גודל – רכישה של מקררים תעשייתים צריכה להתאים לצורך ולמטרה. לכן חשוב להגיע מוכנים אל הקנייה ולדעת מהו הצורך ומהו הגודל הנדרש.

כאשר מדברים על גודל של מקררים תעשייתים יש לשים לב לשתי נקודות – האחת היא התאמה של מקררים תעשייתים לשטח העומד לרשותכם.

כי לאחר הרכישה עתיד המקרר לעמוד בתוך המטבח שלכם ולשרת אתכם.

לפיכך הוא חייב למצוא את המקום המתאים בו הוא יוכל לעמוד בלי להעמיס או לסרבל. השנייה היא כמות הקיבולת של המקרר.

עליכם לשקול ולתכנן מהי כמות המוצרים שעליכם לקרר ובהתאם לכך לרכוש את המקרר המתאים.

חשוב שמקרר יכיל ברווח את כמות המוצרים הצפויה, אם כי מקרר גדול מידי אינו רצוי מכיוון שהוא צורך כמות גדולה יותר של חשמל, תופס מקום רב יותר ללא כל תועלת ושימוש.
מבנה – קיימים מקררים תעשייתים במבנים שונים.

ניתן לבחור מקרר שוכב או מקרר כפול, מקרר המיועד לתצוגה וכן הלאה.

חשוב להתרשם ממבחר הדגמים המוצגים בחנות ולבחור את המוצר שיענה על הדרישה ויספק את הצורך.

לצרכים שונים מתאים יהיה לבחור מקרר כפול, הוא יוכל להועיל ולספק את השימוש הנדרש בנוחות מקסימלית.
צריכה – כל מקרר חייב אנרגיה בשביל לקרר את עצמו.

מרבית המקררים עובדים על אנרגיית החשמל ולכן בעת הבחירה חשוב לבחון את כמות הצריכה של החשמל. וזאת בשביל לוודא שאתם בוחרים במוצר חסכוני שלא עתיד לנפח בצורה דרסטית את חשבונות החשמל שלכם. בנוסף כדאי לבחון אפשרות של מקרר על גז.

מקרר על גז פועל ללא צריכה של חשמל וזה היתרון המשמעותי שלו. הטכנולוגיה שלו מאפשרת שימוש וקירור גם ללא מקור חשמל. עבור שימושים שונים או עבור קירור מוצרים בסביבה ללא חשמל מתאים יהיה לבחור מקרר כזה.


מקרר ללא מקפיא


קיימים סוגים שונים של מכשירי חשמל אשר כל אחד מהם מתאים לשימוש שונה ולמטרה אחרת. בעת רכישה של מקפיא, של בלנדר תעשייתי או מקררים קטנים חשוב מאוד לדעת שההתאמה של המוצר לצורך ולדרישות שלכם עושה את ההבדל.

כי אם אתם רוצים להיות מרוצים, אם חשוב לכם ליהנות ממוצר איכותי ומשביע רצון עליכם לערוך את הקניה שלכם בצורה מחושבת תוך בחינה מדוקדקת של כלל האפשרויות.

כך תתאפשר לכם קניה מוצלחת. ואתם תהיו מרוצים מהמוצר אותו רכשתם.
מחשבה קודמת למעשה
התנאי ההכרחי להצלחה בקניה היא מחשבה על כל הפרטים עוד לפני ביצוע הקניה. כאשר אתם עומדים בתוך שטח המטבח ובוחנים אותו תוכלו לקבל את ההחלטות הטובות ביותר שלכם.

נסו להביט סביב ולחושב מהו המוצר שחסר לכם כאן בשביל לעשות את הפעילות לטובה וזורמת יותר? האם מקרר ללא מקפיא הוא הרעיון הטוב ביותר בעבורכם? באיזה גודל צריך להיות מקפיא שישמש אתכם בנוחות? עליכם לבחון את הצורך המורגש, את המקום העומד לרשותכם לשם העמדת המוצר וכן על נתונים נוספים הקשורים לשימוש הצפוי במוצר.

החשיבה וההתבוננות יעזרו לכם לבחור נכונה את המוצר ולערוך את הקנייה המוצלחת שלכם.
שיקולים שונים בבחירה
המטבח התעשייתי חייב לפעול היטב, הוא אמור לשרת אתכם ואת כל אלו שנהנים מתוצרת המטבח. כמו כן הוא צריך להיות מקום שנעים לעבוד בו ונוח לבצע בו את הפעולות השונות – כך שהוא יהיה מקום עבודה נעים ונוח.

בשביל להצליח בכך חשוב לבחון מספר פרמטרים משמעותיים בעת הקניה:
נוחות – חשבו על הנוחות שלכם ועל צורת העבודה הטובה ביותר לצורך שלכם.

מהו המקום בו יהיה נוח להעמיד מקררים קטנים? איזה מקרר יוכל למלא את הצורך בנוחות מקסימלית? מהו הגודל של המוצר החשמלי שישמש אתכם כראוי? מהו המבנה של מקרר ללא מקפיא שיוכל להשתלב בשטח שלכם ולאפשר פעילות נוחה ופרקטית?
התאמה למקום – מקרר ללא מקפיא אמור להשתלב היטב בנוף של המטבח.

זה אומר שעליכם לאתר את המקום המתאים בו יוכל המקרר לעמוד.

האם מתאים להעמיד אותו בנישה או שהוא גדול מידי? האם אפשר יהיה להציב אותו בסמיכות לחלון או שהוא יפגום בזרימה של האוויר – שקלו את הנתונים הרלוונטיים למטבח המדובר.
קיבולת – המקרר אמור להכיל את כמות המוצרים הנדרשת.

מקרר קטן מידי לא יספק את הצורך המתאים ויקשה עליכם את ההתנהלות.

ואילו מקרר ללא מקפיא גדול מידי יתפוס לכם מקום יקר וגם יצרוך לחינם כמות גדולה מידי של חשמל.

נסו לאפיין את אופי השימוש הצפוי במכשיר ובהתאם לכך בחרו במוצר המתאים.

מקרר ללא מקפיא מתאים בגודלו יאכלס את כל המוצרים הדורשים קירור בלי צורך לתמרן או לארגן אותו לעתים קרובות.


צריכה – חשוב לבחור מוצר שצורך כמות סבירה של אנרגיית חשמל.

מקרר בזבזן עשוי לעלות לכם ביוקר, ותהיו עתידים לשלם בגין השימוש בו סכומים מוגדלים לחברת החשמל. כמו כן עבור צרכים שונים כדאי יהיה לבחור מקרר שעובד על אנרגיית גז.

הוא עשוי להוות פתרון נפלא למקומות בהם אין אפשרות של חיבור לחשמל.


התאמה לשימוש – מכשירי חשמל למטבח הוא ענף רחב ומגוון במיוחד.

גם כאשר מבקרים אצל חנות מקררים בשביל לרכוש בלנדר תעשייתי מגלים שפע של מוצרים מסוגים שונים בעלי מפרטים מגוונים. חשוב כי המוצר הנבחר יתאים לסוג השימוש הצפוי בו.

כי ההתאמה הנכונה היא סוד ההצלחה.

מקרר בירות


כברת דרך עצומה עשו מוצרי החשמל בשנים האחרונות. ואם הסבים שלנו עודם זוכרים את בלוקי הקרח שנועדו לקרר את המקרר, ופינו את מגש המים לאחר שהקרח הפשיר, הרי כיום קיימים מגון עצום של מוצרים שחמל שנועדו לווסת טמפרטורות ולשמור על מוצרים קרים או קפואים בצורה מתקדמת וחדשנית במיוחד. המבחר אמנם מאפשר שימוש נוח ומועיל במיוחד. אך כאשר יש צורך לרכוש מוצר עשוי הקונה למצוא את עצמו מבולבל. כי ללא היכרות מעמיקה עם מגוון המוצרים ובלי לדעת מהו השימוש המדויק הצפוי, קשה מאוד לבחור את המוצר המתאים. קראו להלן על סוגים של מקררים ועל השימושים המתאימים להם.

מקרר


מקרר פחיות


מדובר במקרר שמתאים בגודלו לאחסון פחיות וקירורן. הנפח שלו וכן גובה המדפים מותאם לגודלן של הפחיות. ניתן להשיג גם מקררים ממותגים בהתאם לצורך של הקונה. בעת הקניה יש לבחון את הקיבולת של המקרר בשביל להיות בטוחים שהוא מתאים לצורך שלכם. מקרר פחיות משמש בקיוסקים ובחנויות לממכר מזון מהיר ובמקומות נוספים.


מקרר שוכב


מדובר במקרר שמשמש לרוב בחנויות. מקררים אלו מאחסנים בנוחות רבה מוצרי בשר, מוצרי סויה ובצק קפואים ועוד. מקרר שוכב נוח לשימוש כאשר יש צורך למצוא בקלות את המוצר הרצוי בלי להסיט חפצים הנה והנה. ניתן לבחור מקרר בעל דלתות אטומות וכן במקרר שוכב שדלתות ההזזה שלו הן שקופות. מקררים אלו מתאימים במיוחד עבור גלידות וארטיקים. ניתן להשיג מקררים שוכבים במגוון גדלים.


מקרר מגירות


יש מטבחים תעשייתיים בהם מתאים יהיה להעמיד מקרר מגירות. מדובר במקרר בעל מבנה דלפקי שעשוי לשמש בנוחות רבה במטבח המוסדי. ניתן לשלב בו כיור וכן לווסת את הטמפרטורה הרצויה בכל מגרה בנפרד. המגרות נוחות מאוד לשימוש והן משמשות בצורה פרקטית במיוחד. כל מגרה בנויה לשימוש מוצלח ומותאם למטרה שונה.


מקרר סושי


אמנם סושי הנו מאכל שמומלץ לצרוך אותו טרי, אך כאשר מעוניינים לשמור אותו לצריכה מאוחרת יותר האופציה המומלצת היא קירור במקרר ייעודי. כמו כן אם מדובר במעדניה בה מוכרים סושי יש למצוא את מקרר התצוגה המתאים בשביל להעמיד בצורה מושכת את מגשי הסושי.


מקרר בירות


בשביל לאכסן את בקבוקי הבירה במקרר מתאים ובטמפרטורה הרצויה – יש לבחור מקרר בירות מוצלח. חובה למצוא מקרר בירות איכותי מתוצרת חברה ידועה בעלת שם טוב בענף. כך יוכל מקרר בירות לשמש אתכם נאמנה ולאפשר לכם שתיה צוננת בכל עת.
בחירה נכונה של מקרר


בשביל לרכוש מקרר מתאים ומוצלח חשוב לבחון לאפיין היטב את הצורך ולבחון את המוצרים הקיימים. יש לבוק את מפרט המקרר ואת הטמפרטורות האפשריות שלו. לבדוק את הגודל שלו ואת הנפח שהוא עשוי להכיל. לוודא כי מדובר ביצרן בעל שם טוב שמוצריו איכותיים ועמידים לאורך זמן, וכן שהוא מספק לכם אחריות על המוצר. כך שאתם יכולים להיות בטוחים שגם אם תתרחש תקלה – יש לכם אל מי לפנות.

מקרר תצוגה

מקרר


כל מקום שמחשיב את עצמו, דואג להחזיק מקרר תצוגה, מקרר בו הוא יכול להציג מנות מסוימות, בפרט קינוחים, אשר קהל הלקוחות יכול לראות ולבחור מתוכו את הקינוח המועדף עליו. אך מלבד מקרר תצוגה לצורך הצגת קינוחים, אנחנו יכולים למצוא עוד מגוון מקררים קטנים לצרכים שונים ומנגד עוד מגוון מקררים עם ויטרינות לתצוגה של מאכלים שונים.

הרעיון של מקרר תצוגה הוא די ברור, במקומות רבים, בעיקר בתי קפה קטנים, בהם הלקוחות יכולים להזמין את המנות שלהם בדלפק ולא אצל מלצר, הם יוכלו לבחור קינוחים (או כל דבר אחר) שמופיע בתצוגה. בדרך כלל המקרר יהיה מונח על הדלפק או שיהיה זה מקרר דלפק בעצמו (מקרר שחלקו העליון משמש כמין דלפק להגשת האוכל).


מקררים מסחריים


מעוניינים לרכוש מקרר שתיה למסעדה או לבית קפה? צריכים לקנות מקררים מסחריים חדשים למקום שלכם? זה הזמן ללמוד כיצד עושים את זה נכון. כיצד בוחרים מקום שאפשר לסמוך עליו ולקנות מקרר שיחזיק לכם מעמד זמן רב.

בדיוק כמו שלא תקנו מקרר ביתי בכל מקום אלא תקראו, תתעניינו, תבדקו היטב איזה מקרר לרכוש, באיזה גודל, של איזו חברה, כך כשתרצו לרכוש מקררים מסחריים, אתם לא תשאירו שום דבר ליד המקרה אלא תעדיפו, מן הסתם, לרכוש אותו במקום מסודר, מקום שאתם יכולים לסמוך עליו, מקום שמספק לכם שירות ואחריות.

מקרר מסחרי


ראשית, להבדיל ממקרר ביתי, מקרר לעסק, הוא למעשה כלי שמכניס לכם כסף.

אומנם לא באופן ישיר, אך בלעדיו לא תוכלו לתפקד, בלעדיו לא תוכלו לנהל בית קפה או מסעדה.

לכן אתם צריכים לדאוג שהמקרר יעבוד בצורה איכותית ויחזיק לכם מעמד זמן רב, אחרת לא רק שתפסידו בעת רכישתו, ולא רק שתפסידו בגלל שתצטרכו לתקן אותו, אלא אתם תפסידו כסף רב, מאותם ימים בהם הוא לא יעבוד.

צריך לזכור שאנחנו נפסיד לא רק כתוצאה מכך שלא נוכל לבצע את העבודה שלנו כנדרש, אלא גם בגלל שנצטרך לבזבז זמן יקר בהמתנה לטכנאי ובתיקון המקרר.

שנית, מקררים מסחריים אמורים לספק לנו אפשרות לבצע את העבודה שלנו בצורה אופטימאלית, ברגע שהם לא עובדים כך, אז אנחנו נמצאים בבעיה, כי אנחנו צריכים לאלתר, דבר שיכול להיות בעייתי כשמדובר בבית העסק אשר לא תמיד יכולת התמרון שלו גבוהה.

לכן כשאנחנו רוכשים מקרר שתיה או מקררים מסחריים אחרים, עלינו לוודא שמדובר במוצר איכותי, שמגיע מבית טוב, מוצר עליו אנחנו מקבלים אחריות מלאה, שירות תיקון מקררים, ועוד כל מה שאנחנו צריכים בשביל לדעת שאנחנו בידיים טובות.

כמובן שמומלץ שיהיה זה מקרר נירוסטה, שכן הוא נחשב למקרר איכותי יותר מאשר אחרים.

מקרר דומה לזה הוא מקרר סלטיה ויטרינה, מקרר זה משרת מקומות שמכינים בו כריכים, שוארמות, פלאפלים ועוד מגוון רחב של אוכל רחוב או ג'אנק פוד.

הרעיון הוא, במקום להכין את הסלט במטבח, הרחק מעיניי הלקוחות או להגיש אותו מוכן, הרי שהלקוח בוחר מאילו ירקות יורכב הסלט.

מקרר סלטיה ויטרינה, יכול להגיע בצורות שונות, הוא יכול לכלול קומות, הוא יכול להגיע עם מגשים עליהם מניחים צלחות או קערות עם סלטים שונים, כמו כן הוא יכול לכלול עוד מגוון רחב של מרכיבים אחרים, זה במידה ויש מקום לכך.

החשיבות של מקרר סלטיה ויטרינה, בדומה למקרר תצוגה הוא, שאנחנו יכולים לא רק לאחסן בו את האוכל אלא אנחנו משתמשים בו לשם תצוגה, כך הלקוח יודע בדיוק מה הוא מקבל, איך זה נראה, נוח לו לבחור יותר את מה שהוא רוצה.

זו השיטה הטובה ביותר להכנת סלט או כריך לפי רצון הלקוח.

מה שחשוב הוא, לדאוג כל הזמן שהחומרים שמאוכלסים בתוך המקרר יהיו טריים ונקיים, שהויטרינה תהיה נקייה ויהיה נוח להסתכל מבעדה אל החומרים שנמצאים בתוך המקרר.

כמו כן יש לדאוג שלנו, בצד השני של המקרר, יהיה מספיק מקום בשביל להכין את הכריך או את הסלט ללקוח, בצורה נוחה.


מקרר גבינות


ציוד למטבח המקצועי מהווה חלק מרכזי ובלתי נפרד מן המאמצים התפעוליים של לא מעט בתי עסק: חשבו למשל על מעדניות, בתי קפה, מסעדות, רשתות שיווק או מפעלים לייצור מזון.

מקרר גבינות נכנס לתמונה בנקודה הזו בדיוק, ומהווה צורך הכרחי של בתי עסק מגוונים.

על רקע החשיבות של מקרר הגבינות, יש להשקיע את מרב המאמצים בבחירה שלו ושל החברה שתספק אותו הלכה למעשה. מחיר, מפרט טכני ומה שביניהם


כמו כל אלמנט אחר בתפעול העסק, גם בבחירת מקרר גבינות צריך לשים לב להיבט הכלכלי שלו.

טווח המחירים של מקררים כמכלול הוא רחב, והתמונה אינה שונה במקרה של מקרר הגבינות.

המחיר משתנה על פי דגם המקרר, בהתאם למפרט הטכני שלו (למשל, נפח האחסון או עוצמת הקירור), חומרי הגלם וכמובן – גם העיצוב. במקרה של מקרר דלת זכוכית מחיר המוצר יהיה שונה מטבע הדברים ממחירו של מקרר העשוי ממתכת בלבד, אם לוקחים דוגמא נפוצה אחת מני רבות.

קשה להגדיר מהו מחיר "טוב" של מקרר גבינות, כשהשאלה היותר חשובה היא האם המחיר עומד בקנה אחד עם דרישות העסק מהמקרר שלו.

שוב, במקרה של מקרר דלת זכוכית מחיר המקרר יהיה בטל בשישים אם המקרר לא יתאים באופן מלא לדפוסי האחסון והעבודה בבית העסק.

המחיר יכול להיות משתנה שנכנס לתוך שיקולי הבחירה, אך בשום מקרה לא המשתנה היחידי. אם לוקחים בחשבון את העובדה שמדובר ברכישה למשך שנים ארוכות, חשוב לשים לב לאמינות של המקרר.

בנוסף לכך, מקרר המגיע עם אחריות מלאה למשך פרק זמן ארוך ככל האפשר, צריך לקבל עדיפות מסיבות ברורות..

מקרר


מקררים בישראל


ישראל היא מדינה חמה במיוחד וישנו צורך רב בתחום פתרונות הקירור במיוחד לבעלי עסקים בתחום המזון, כל בית עסק העוסק בתחום המזון זקוק למקררים בירושלים, תל אביב, אילת ובכל מקום בארץ.


המקררים עונים על הצורך לשמור על מוצרי המזון ולעמוד בדרישות של משרד הבריאות שמחייב אחסון בקירור כמו בטמפרטורות המיועדות לשמירה של כל מיני מוצרים של מזון כגון: בשר, ירקות, משקאות, מוצרי בצק, מוצרי חלב ועוד. גם בחורף ובמקומות קרים שבהם הטמפ נמוכה במיוחד חובה להשתמש במקררים בירושלים, צפת ואפילו באתר החרמון.

מקרר תעשייתי צריך להיות הרבה יותר גדול, יותר חזק ועמיד, לפעמים גם נדרש לשמש כתצוגה וכדומה. אז למה צריך לשים לב כאשר בוחרים מקרר תעשייתי?


מדובר במכשיר שפועל 24 שעות ביממה, ללא הפסקה. לכן ישנה חשיבות רבה לבחירת מקרר תעשייתי מחברה אמינה שגם מספקת אחריות על מוצריה.

יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים בבחירת מקרר תעשייתי על מנת שקנה מוצר שמתאים בדיוק לצרכים שלנו:

 1. עוצמת המנוע וההספק- באופן שיתאים לצרכי המוצרים המאוכסנים.
 2. גודל תא הקירור- שיתאים לצרכינו מבחינת גודל ואופן הסידור הפנימי.
 3. פתיחה קלה ונוחה- האם אנו מעוניינים במקרר שוכב או עומד, מקרר דלת אחת או מספר תאים.
 4. בידוד איכותי שימנע פגיעה באיכות המוצרים המאוכסנים.

מקררים תעשייתיים נבדלים אחד מהשני לא רק במאפיינים הטכניים כמו עוצמת מנוע, אלא גם מבחינת העיצוב.

למה הכוונה, בבואנו לבחור מקרר לעסק עלינו להתחשב גם בתכנון ועיצוב המקרר ביחס למבנה העסק, גודלו, וצרכי הלקוחות והעובדים בעסק.

למשל, לפעמים נעדיף מקרר עם דלת הזזה שיכול להתאים גם במרחב צר יחסית. לעיתים נבחר במקרר דלת אחת אם ברצוננו לאחסן בו חומר גלם שצריך להיות מאוכסן בטמפ' מסויימת או בנפרד מחומרי גלם אחרים. דגשים עיצוביים נוספים יהיו האם אנו מעוניינים בויטרינה, דגם עומד או שוכב, האם אנו מעוניינים לשים עליו לוגו של בית העסק, תאורה, מנגנוני מניעת הצטברות קרח ואדים וכדומה.

מערכות קירור – הרכבה מותאמת לצורך


כאשר יש צורך להקים מערכות קירור עבור אחסון מוצרים רבים, יש להקים מערכת מותאמת לשימוש נוח ופרקטי.

הקמת מערכת קירור תיעשה בהתאמה מלאה צורך ולנתוני השטח.

כך שבמהלך תכנון של מטבח מוסדי, חנות או כל צורך אחר תותאם בצורה אינדיבידואלית המערכת המתאימה שתמלא אחר הצורך הרצוי.


מוצרים שונים לצרכים משתנים
אז כפי שאתם בוודאי מתרשמים ניתן למצוא מענה עבור כל צורך שהוא.

מגוון עצום של מוצרי חשמל מוצעים למכירה ועשויים לשמש בנוחות מקסימלית ובצורה האידאלית במטבחים.

בשביל שאכן תופק התועלת הרצויה יש לבחור מקפיא תצוגה מותאם למטרה, וכן מקפיא שוכב בהתחשב בצורך ונתונים בשטח.

בשביל להצליח לבחור את המוצר הנכון חשוב להכיר את המוצרים הקיימים. כי אם אין הבנה בתחום ואין ידיעה והיכרות עם מגוון המוצרים, אי אפשר אפילו לדעת מהו הצורך ומה עשוי להועיל למלא אותו.

חשוב להתרשם מדגמים שונים של מקפיא תצוגה ולבחור מקפיא למכירה הולם לצורך.

מערכות קירורחדרי קירור


במקומות רבים, בעיקר בבתי קפה, מסעדות וקונדיטוריות אנחנו יכולים למצוא מקפיא לתצוגה.

אנשים רבים עוברים לידו ולא בהכרח יודעים מה תפקידו, והאם הוא באמת משרת את המקום.

אנחנו במאמר זה נסביר לכם מה תפקידו ומדוע מומלץ לרכוש אותו, אם אתם מחזיקים באחד המקומות שציינו.

כידוע, כל מקום בו מוגש מזון, מחזיק במערכות קירור שונות, יש מטבחים שמחזיקים מקררים ומקפיאים מסחריים, אחרים משתמשים רק במקרר משקאות, יש מקומות שמשתמשים בהם במקרר לצורכי אחסון מזון קר ועוד. הבחירה במקפיא תצוגה איננה תמיד מובנית מאליה,מעצם מיקומו, הרי מקררים נמצאים במטבח ולא לתצוגה.

אך השימוש במקרר זה הוא שונה, מאחר והוא אמור להציג, בעיקר, קינוחים שקהל הסועדים יוכל לראות אותם וכך להחליט מה בדיוק הוא רוצה להזמין.

המקר בנוי ממספר קומות, בדרך כלל זה מקפיא קטן, לפעמים אפילו ניתן להציב אותו על הדלפק בבר ולא בהכרח על הרצפה.

לעיתים השימוש במקפיא יהיה אך ורק לתצוגה, אך לרוב השימוש יהיה לא רק לשם כך אלא גם בשביל באמת לאחסן את המנות השונות ולחלק אותן לשולחנות שמזמינים קינוח.

בשביל לרכוש מקרר מומלץ לקינוחים, רצוי לבדוק כמובן את הגודל של המקרר, כמה קומות יש בו, מה העומק שלו, ואיזה שטח הוא תופס.

כך ניתן להחליט היכן בדיוק להציב אותו. באופן טבעי, אם מדובר במקפיא תצוגה, הרי שהוא צריך להיות ממוקם במקום שאפשר לראות אותו ולא במקום שאיש מהלקוחות לא יוכל לראות מה יש בו.

חשוב להבהיר, מקפיא תצוגה הוא רק חלק ממערכות קירור, הרי אנחנו צריכים גם להחזיק מקררים שיאפשרו לו לאחסן את החומרים השונים מהם נוכל להכין את המנות השונות.

לא נוכל להחזיק אותם בחוץ, הרי הם יתקלקלו.

כמו כן אנחנו צריכים מקררים לצורך קירור משקאות וירקות.

לכן עלינו לזכור שאנחנו צריכים לרכוש מערכות קירור שלמות, חלקן חשובות יותר ממקפיא תצוגה, לכן מבחינה כלכלית עדיף לנו קודם לרכוש מערכות קירור אותם נוכל להציב במטבח ולהשתמש בהם לאחסון מרכיבים לבישול או מנות מסוימות, ורק לאחר מכן מקפיא לתצוגה של קינוחים.

שאלות נפוצות בנושא קירור

מה זה אויר מאולץ במקרר?

אויר מאולץ הכוונה שאנו מאלצים את האוויר לנוע
בדרך כלל ע"י מפוחים ובדרך כלל במקרר בתנועה מעגלית
ןבכך אנו דואגים לקרור שווה בגבהים שונים של המקרר

מה זה קירור סטאטי במקרר?

קירור סטאטי (עומד) כשמו האוויר מתנהג לפי חוקי הפיזיקה
האוויר הקר שוקע לתחתית והאוויר החם יותר עולה למעלה

מה ההבדלים בין אוויר מאולץ לבין סטאטי בקירור?

קימים כמה הבדלים

 1. האוויר המאולץ יבש יותר מהסטאטי
 2. בסביבת האוויר הסטאטי נשמרת לחות אשר מאריכה את חיי המדף
  במצבו הטבעי (טוב לסלטים גבינות נקניקים מעושנים דגים מעושנים ועוד………
  3 בקירור מאולץ הטמ"פ בין הגבהים דומה

האם מנוע גדול טוב יותר ממנוע קטן?

התשובה היא לא
מערכת הקירור בנויה משני חלקים מדחס ומאייד
המנוע חיב להיות מתאים לא גדול מידי ולא קטן מידי

האם חשובה לנו הדחיסות בבידוד?

כן
ככול שהדחיסות גבהה יותר הבידוד טוב יותר וזה נותן
לנו את היכולת להתאים מנוע קטן יותר אשר פולט חום
במידה קטנה

2 תגובות

כתיבת תגובה

0
  0
  סל הקניות
  סל הקניות ריקחזרה לחנות
  דילוג לתוכן