תפקוד מיני

שאלות שכיחות הקשורות לתפקוד מיני


הגורמים לבעיות בזקפה תהליך הזקפה הוא תהליך רב מערכתי, שמערב מערכות רבות בגוף כמו המוח, הורמונים, עצבים, שרירים וכלי דם.


גורמים גופניים להפרעות בזקפה


קיימים גורמים רפואיים רבים המובילים להפרעות השונות בזקפה.

הגורם העיקרי להפרעות הזקפה הוא בעיה בזרימת הדם לאיבר המין


הגורמים הגופניים העיקריים הגורמים להפרעה בזקפה הם:

· בעיות לב – הפרעה בהזרמת הדם אל רקמת איבר המין
· סכרת – פעמים רבות הפרעות בזקפה הן ביטוי למחלת הסוכרת, אשר אחד מסיבוכיה הם פגיעה בכלי הדם הקטנים.
· השמנה – כחלק מההשפעות הגופניות של ההשמנה, היא גורמת גם להפרעות בזקפה במנגנונים שונים.

· רמת טסטוסטרון נמוכה – קיימים מקרים בהם הפרשת הטסטוסטרון בגוף נפגמת. במקרים אלה נגרמים הפרעות זקפה ובעיות בתפקוד המיני
· תרופות – חלק מהתרופות הנמצאות בשימוש כרוני גורמות להפרעות קשות בזקפה. התרופות הנפוצות שגורמות לכך הן תרופות ללחץ דם, אשר גורמות לפגיעה בתפקוד המיני אצל רבים מהמשתמשים בהן.
· עישון – עישון סיגריות ומוצרי טבק אחרים משפיע באופן ישיר על תהליך הזקפה
· ניתוחים שפוגעים בעצבוב מערכת המין – ניתוחים אורולוגיים שונים עשויים לגרום לפגיעה קשה בעצבים של איבר המין, וכתוצאה להוביל להפרעה בתפקוד המיני.

הניתוח המפורסם ביותר שגורם לכך הוא ניתוח להסרת בלוטת הערמונית, אך קיימים מצבים נוספים בהם ניתוח יכול לגרום לנזק בלתי הפיך לפעילות המינית.


שפיכה מוקדמת (מהירה)


מדובר בבעיית השפיכה השכיחה ביותר. גברים רבים עשויים להגדיר את עצמם כסובלים משפיכה מהירה, אפילו אם הם מסוגלים לקיים יחסי מין במשך 30 דקות רצופות, מכיוון שהיו רוצים שיחסי המין ימשכו זמן רב יותר.

אף על פי כן, לארגון הבריאות העולמי יש הגדרה משלו לשפיכה מוקדמת והוא מגדיר אותה כשפיכה שהתרחשה בטווח של 2 דקות מרגע החדירה.
הטיפול בשפיכה המוקדמת בבוסטון מדיקל הוא על ידי סקסולוג שמלמד את הגבר ללמוד לזהות מתי הוא מתקרב לשפיכה ומדריך אותו ואת בת זוגו להשתמש בטכניקות שיפחיתו מעוצמת הגירוי, ובכך יאריכו את משך קיום יחסי המין. ניתן גם להשתמש בתרופות לשפיכה מוקדמת
פרוסטטיטיס דלקת בבלוטת הערמונית (פרוסטטיטיס) היא מושג כללי המתאר דלקת ונפיחות או זיהום בבלוטת הערמונית. הערמונית היא בלוטה קטנה הנמצאת בגופם של גברים בלבד. עיקר תפקידה של בלוטה זו הוא ייצור נוזל הזרע.
הערמונית מקיפה את צינורית השופכה (המובילה את השתן משלפוחית השתן אל הפין) ומוקפת בשכבת שרירים ובמעטפת סיבים. הוכח מדעית שטיפול בקלי קול עוזר משמעותית לדלקת הערמונית (פרוסטטיטיס) סימפטומים של דלקת בבלוטת הערמונית כוללים: כאב בזמן הטלת שתן.
כאב במהלך פליטת זרע. קשיים במתן שתן. אי נוחות באזור שק האשכים ובקצה הפין. הסימפטומים עלולים להופיע ולהיעלם לסירוגין במשך חודשים, אך במקרים מסוימים עלולים הסימפטומים להתחיל בפתאומיות ולרמז על מקרה חירום רפואי. להבדיל ממחלות אחרות בבלוטת הערמונית כגון סרטן הערמונית או הגדלה שפירה שלהבלוטה אשר שכיחות בקרב גברים בגיל העמידה, דלקת בבלוטת הערמונית עלולה להתפרץ בכל גיל. עקמת עקמת הפין, כלומר מצב שבו בפין יש נטייה כלפי מעלה, מטה או לצדדים, תוארה כבר במאה ה.12- מחלת פיירוני(Peyronie) היא מחלה שבה נוצרת הצטלקות של הפין הגורמת לדרגות משתנות שלעקמת פין. הוכח מדעית שטיפול בקלי קול עוזר משמעותית לעקמת הפין (מחלת פיירוני)

כתיבת תגובה

0
    0
    סל הקניות
    סל הקניות ריקחזרה לחנות
    דילוג לתוכן